Опрос
Тип улюбленої приманки?
Всього відповідей: 35

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2014 » Січень » 19 » Чим зайнятися спінінгістові взимку
11:21
Чим зайнятися спінінгістові взимку
article145.jpg 

Ось що дивно:коли жителі півдня країни щосили ловлять спінінгом взимку - більшість рибалок Півночі та Карпат закриваються в затишних квартирках і, мрійливо перебираючи коробочки зі снастями, згадують минулі покльовки і трофеї. Або - важкий випадок мазохізму - журливо дивляться передачі телеканалів для рибалок і мисливців. А на заклик відірвати від дивана тіло, вийти на найближчу (або, навпаки, далеку) водойму і половити того ж окуня або щуку з судаком - чуєш типову відповідь: «Так адже, мовляв, риба взимку не активна, та й снасті у нас для ловлі з льоду невідповідні. Який сенс пальці і п'яту точку морозити? Це нехай «пінгвіни» сидять на своїх лунках, а ми, горді спінінгісти, будемо сумувати до перших теплих днів». Тому пропоновані мною читачам нотатки - це, якщо хочете, маніфест «Свободу розуму й тілу спінінгіста! Всі на волю, ближче до води, нехай вона і замерзла!»

Зимовий спінінг

Вже повірте, навколо дуже багато водойм, які не замерзли. І не замерзнуть. І де цілком можна успішно порибалити. Здивовані? Вийдіть на найближчий «теплий» канал - там ви, до свого чималого здивування, виявите масу задоволених рибальським життям людей. Деякі ловлять на поплавок, деякі - донками (або, як це прийнято тепер називати, фідерами), а деякі - і спінінгом. Так, розміри уловів - далекі від рівня літніх. Але для нас адже головне не риба, а процес. І чим складніше її, цю рибу, вдалося добути, тим більше задоволення отримуєш від покльовки і виведення. Пам'ятаєте, як у Шекспіра: «Надлишок смаку відбиває смак» - це він прямо-таки про річкову рибалку сказав. Коли покльовки слідують часто, нехай через більш-менш, але все ж рівні проміжки часу, починаєш сприймати їх як належне - і менш гостро переживаєш кожну наступну. І напружуєшся лише тоді, коли, скажімо, ось вже третя проводка, а удару немає. Взимку все по-іншому. Потрібно проявити чудеса винахідливості і терпіння, щоб знайти і змусити клюнути зимового хижака. Але зате коли це трапиться, пережиті емоції будуть гріти вас ще кілька днів, а то і тижнів. 

Вивчення знайомих водойм

Таr, як не парадоксально це звучить, саме - вивчення, і саме - знайомих водойм. Вся справа в тому, що в кінці осені - початку зими на більшості великих річок відбувається різке падіння рівня води. Про причини судити не беруся, чи то відкривають якісь шлюзи, чи то закривають - головне, що оголюється суттєвий шмат берегової лінії. І не тільки цих річок, але і довколишніх водойм, які тим чи іншим чином живляться від великих природних водопотоків. Тепер саме час, озброївшись навігатором, пройтися берегом - і відзначити всі цікаві точки, які відкрилися. Серед них - різні бровки і свали, локальні ями і «пупки». А також розсипи каменів, піщані коси і примикаючі до них свали в глибину. Наприклад, підводні ями і гряди, які при річному рівні води і не помітиш, при зимовому - добре помітні по аномаліям на поверхні води (зворотні течії, вири). Добре видно взимку і місця впадань дрібних струмків, приток та їх русла, які влітку ховаються під водою, точки виходу джерел. І, звичайно, демаскує затоплені корчі, штучні конструкції тощо.

А якщо у вас немає навігатора - не турбуйтеся, звичайний фотоапарат теж може бути не менш, а іноді навіть і більш ефективний. Зробіть фотографії місць, що вас цікавлять з таким розрахунком, щоб у кадр потрапили добре видимі влітку орієнтири - і станете власником секретної карти для літньої ловлі.

Вивчення незнайомих водойм

Це окрема тема. Не знаю як у вас, а у мене на розвідку нових місць влітку завжди не вистачає часу. Ще б, адже хочеться ловити, ловити і ще раз ловити, а не займатися пошуком нових, нехай і можливо перспективних місць, під'їздів і підходів до води і т.д. А ось взимку - зовсім інша справа. Легкий морозець звів нанівець проблеми  бездоріжжя, впала вода дозволяє більш наочно вивчити водойму, а маса вільного часу - відвідати за зиму не один десяток таких водойм, розглянути всі уважніше, зробити необхідні позначки і попередні висновки, не відволікаючись на суєту з риболовлею. Загалом, дивись попередній абзац.

Як шукати потенційно цікаві водойми? Ну, тут все просто: йдемо на тематичні інтернетівські форуми - десь є спеціальні розділи. Або просто запитуємо у відповідній темі - хто і де ловить влітку. Інший варіант - запускаємо електронні супутникові карти типу maps.yandex.ru і maps.google.com. І починаємо вивчати прилеглу територію з висоти пташиного польоту. Далі - самі розберетеся.

Так, до речі, вивчаючи нові водойми взимку, не забувайте відзначити місця скупчення зимових рибалок і точки установки жерлиць. У більшості випадків ці місця працюють і влітку - правда, не завжди.

Створення секретних точок

Так -так, саме створення. Все дуже просто. Всі ми знаємо, що більшість хижаків любить розташовуватися поблизу тих чи інших укриттів на дні. Корчі, каменюки, залишки рукотворних конструкцій або просто зарості трави. Всі ми шукаємо ці точки, а знайшовши - ніжно і трепетно ​​зберігаємо пам'ять про них. Як говорилося вище, можна відзначити собі такі точки, знаходячи їх по мілкій зимової воді. Але ж можна і штучно створювати. Візьміть велику гілку, зламану осінніми або зимовими вітрами - і притопіть її у відомому тільки вам місці, прив'язавши по міцніше до мішка з піском, відзначте собі крапку в навігаторі або запам'ятайте за орієнтирами на березі - і ап! У вас є персональна уловиста точка, відома вам і тільки вам. Приїжджайте сюди раз на тиждень - і знімайте пару - трійку чергових щучок або судачків. А якщо таких точок організувати 10 або 20? Вловили? Тільки не старайтеся вже дуже сильно, а то можете порушити течію на річці і ваші штучні укриття навесні просто знесе течією.

Список можете продовжити на свій розсуд. Головне - це стан творчого неспокою. Не сидіти вдома, не жиріти і не мучитися від неробства і бездіяльності. Бути в русі і постійному пошуку - ось ці якості відрізняють справжнього спінінгіста, що приносять, до речі, пристойні дивіденди у вигляді спійманої риби і незабутніх відчуттів.


Переглядів: 223 | Додав: Alekcey1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright Персональный сайт © 2025 год При копирование материала ссылка на источник обязательна Безкоштовний хостинг uCoz Уникальные шаблоны для uCoz
4Script.3dn.ru