Не помиляється той, хто нічого не робить. Ця проста істина стосується всіх сфер нашого буття, включаючи ту, про яку йдеться в даній статті. Свою першу помилку в лові на спінінг і ви, і я допустили не пізніше, ніж на першій риболовлі. А можливо, навіть і раніше - коли підбирали снасть ... Я не ставлю зараз перед собою мету максимально докладно розібрати всі ті помилки, яких багатьом з нас не вдається уникнути на риболовлі, або в ході підготовки до неї, бо це зайняло б дуже багато часу. Але ось про деякі типові помилки ми сьогодні поговоримо.
Помилки вибору елементів снасті Чому ми, прийшовши в магазин, купуємо саме конкретне вудилище і саме конкретну котушку?
"Щоб захворіти спінінгом, потрібно зловити хоча б одну щуку, і тоді з ним не розстанешся ніколи". Цю фразу я почув ще хлопчиськом від сусіда - старого рибалки. Він завжди ловив спінінгом і зрідка приносив додому великих рибин. "Чому саме щуку?" - Часто запитував я його, але він жодного разу не відповів. У мене в ті роки теж був саморобний спінінг, але жодної щуки я так і не впіймав ...
Тепер, приїжджаючи на берег тієї ж річки, я часто фантазую, як ловив би рибу, якби виявися зараз у своєму дитинстві. Піймавши за півтора десятиліття не одну сотню щук в самих різних водоймах, я чудово розумію, що в ті роки зловити щуку було не складно, але я робив все, щоб цього не сталося. Це лірика, а суть в тому, що хоча за ці роки змінилося багато чого - вудилища, котушки, блешні, - але по берегах так само ходять хлопчаки, які мріють зловити першу щуку, і роблять ті ж самі помилки, що і я колись.
Кинув дальше зловив більше? Твердження не зовсім вірне. Дальній кидок на риболовлі не завжди потрібен. Найчастіше нам достатньо закидати оснащення на 30-40 метрів. Але іноді дальній закид приманки «життєво» необхідний. Зумів докинути - зловив, не зумів - до побачення.
Один раз, але якісно
Найпоширеніша помилка рибалок початківців, що має відношення до дальнього закиду - це неправильне намотування жилки на безінерційну котушку. Для максимально далеких закидів вона повинна бути намотана під самий бортик шпулі. Для досвідчених рибалок - це очевидний факт, однак на більшості рибалок дальній кидок не особливо важливий. Часом на відривах витрачається значна кількість плетеного шнура, у випадках коли дальнього закидання не потрібно, робити трагедії з цього не слід, а от коли докинути легку приманку в потрібне місце не вдається то необхідно збільшити радіус намотування плетінки.
Ловля щуки на спінінг не складна. Вона допускає різну дальність закидів, їх відносну точність, повільну підмотку і порівняно грубу снасть. При складанні вудлища стежать за тим, щоб з'єднання колін було щільним, без сльота, пропускні кільця повинні знаходитися на одній прямій лінії. Котушку прикріплюють до ручки вудлища за допомогою двох ковзних кілець (або кріплення іншого типу) на відстані 15-18 см від буфера (комлевого кінця) вудилища. Шнур пропускається крізь всі кільця; по виході його з кінцевого кільця до нього прив'язують ексцентричний вантаж, до вантажу пристібають повідець і до нього-блешню.
Для засвоєння техніки закидів на спінінг необхідна деяка тренування. Зазвичай тренуються на дрібних піщаних місцях водойми або ж на сухій майданчику. Під закидом розуміється вироблений рибалкою рух вудлищем для того, щоб блешня летіла в бажаному для рибалки напрямку і на потрібну відстань...
Нерест відбувається слідом за розкриттям річок і озер, хоча починатися може навіть під льодом, аби температура води досягла 4-6 ° С. Найбільш інтенсивний він при температурі 7-13 ° С. У водосховищах і озерах через слабке прогріву води терміни нересту зсуваються приблизно на місяць, а саме ікрометаніе..
Навесні і восени щука частенько виходить грітися на мілководді. У спекотні дні влітку вона стоїть глибше, у затишок, біля трави, де більше кисню, і не реагує на приманки. Тільки перед самим світанком іноді сплесне в самій гущі трави. У прохолодний час, у вітряну...
весни щуку можна зловити на земляного черв’яка, п’явку. Але з більшою охотою, ніж ці насадки та будь-якs блешні і снасточки, вона схопить живця. У чистих місцях в якості живця можна використовувати бичка, йоржа, окуня, плотву,верхушку та ін У місцях з кам’янистим або зарослим дном краще брати для наживки верховодних риб.
Першу рибу яку найчастіше ловлять навесні на спінінг, це щука. В даній публікації розглянемо стратегію і тактику пошуку зубастої красуні щуки на природних водоймах, а також розберемось які приманки підібрати для ловлі щуки...
Ловля щуки на живця в сезон відкритої води цікавіше, а часто і добутливим, ніж спінінг. Простота і доступність снастей для такого вудіння зубатої хижачки дозволяє брати участь в рибалці всім верствам суспільства.При правильному оснащенні вудки і точному виборі місця жоден рибалка не залишиться без улову. А випробувати опір великої щуки хочеться і новачкові, і професіоналові.
Ловля щуки влітку спінінгом, дещо відрізняється від лову цієї риби навесні і восени. У весняний та осінній період, щука найбільш активна. Причому, в першому випадку, щука набирає сили після нересту і тому агресивно налаштована по відношенню до приманки спінінгів. А восени, щука намагається набрати відсутні жирові запаси, для зими.