Ловля щуки влітку спінінгом, дещо відрізняється від лову цієї риби навесні і восени. У весняний та осінній період, щука найбільш активна. Причому, в першому випадку, щука набирає сили після нересту і тому агресивно налаштована по відношенню до приманки спінінгів. А восени, щука намагається набрати відсутні жирові запаси, для зими.
Але перш за все на щуку впливає температура води. Навесні і восени, температура води наближена до ідеальної, для життєдіяльності щуки. А ось влітку, температура може настільки підвищуватися, що щука, більше думає не про видобуток, скільки про те, де знайти ділянку водоймища, в якому температура води, буде найбільш прийнятною.
Але це зовсім не означає, що щука перестає харчуватися повністю. Просто клювання хижачки стає періодичним, в основному рано вранці, ввечері і можливо навіть вночі. Крім цього, на видиму малоактивних щуки впливає велика кількість кормової риби, яка збивається в досить великі зграї.
Хоча щука, ніколи не буде атакувати, наприклад, зграю плотви. Вона вибере конкретну жертву. Рибу, яка плаває окремо, поводиться, не так як риба у зграї. Тим більше, що зграя – це перш за все спосіб дрібної риби, врятуватися від хижака. Щука не може сконцентруватися на одній особині в зграї. А коли зграя починає розбігатися, це остаточно дезорієнтує щуку.
Тому, перед будь-яким спінінгістом, при лові щуки, насамперед стоїть завдання, дати приманці таку гру, яка б повністю зімітував поведінку потенційної жертви, а не поведінка видобутку, яка легко може піти від атаки. Це може бути імітація ослабленою рибки, скоючої хаотичні рухи. Але може бути і імітація, риби, яка харчується. До речі, влітку щука, часто підходить до підгодованим точкам поплавочников або фідерістов саме за рибою, яка активно харчується, створюючи певну метушню на дні. При цьому дрібна риба втрачає обережність і стає легкою здобиччю щуки.
Де шукати щуку влітку?
На початку літа, поки вода не стає схожою на парне молоко, навіть на мілководді, щука здійснює регулярні набіги на ці ділянки водойм або взагалі тримається на серед підводних заростей. Причому, чим щільніше килим заростей, тим довше може триматися там щука. Водорості створюють певну тінь і прекрасне місце для засідки.
Але як тільки вода починає прогріватися досить сильно, щука починає відвідувати мілководні ділянки набагато рідше і лише у перебігу короткочасних періодів, в основному в ранкові години, коли вода, трішки остигає за ніч.
Чим спекотніше стає, до середини літа, тим щука далі йде на глибину, де вода більш прохолодна і має більший вміст кисню. Якщо вода починає цвісти, під впливом спеки, щука покидає подібні ділянки.
До середини літа, щука тримається на глибинах не менше 2-х метрів, а то й більше, але при цьому може здійснювати короткі виходи на звичне мілководдя, зазвичай рано вранці. Причому активність щуки може бути не більше години. А далі, на протязі дня, повна тиша. Трохи довше клювання щуки влітку може проходити на великих глибинах. Починаючи з 3-х метрів глибини, температура води, підвищується не так критично, щоб заганяти щуку в тепловій ступор.
До останньої декаді серпня, щука знову починає частіше і на більш тривалий час залишається на мілководді. Це пов’язано з тим, що вода на цих ділянках починає стабільно охолоджуватися протягом ночі. Причому, процес охолодження відбувається швидше, ніж на більш глибоких ділянках. Але все одно, основна частина щуки залишається на глибинах, де і полює. Це можуть бути як бровки, ділянки з корчами.
Влітку досить просто знайти щуку, особливо на дрібних ділянках, за характерними сплесків і розлітається в усі сторони, риб’ячої дрібниці. Хоча на великих глибинах, сам процес полювання щуки, можна і не бачити.
Приманки для лову щуки влітку
Наявність великої кількості кормової риби, робить щуку досить розбірливою в плані вибору об’єкта атаки. Тому, малоймовірно, що щука спокуситися на невеликі за величиною приманки. Щука може навіть не звернути увагу, на приманки з розміром менше 5-ти см. Це для неї настільки несуттєва видобуток, що вона може повністю її ігнорувати. Але ось приманки з розміром 7 – 10 см і більше, її вже можуть зацікавити.
Причому приманки можуть бути зовсім різного типу. Починаючи від великих твістеров, віброхвостів і закінчуючи воблерами самих різних видів. Але при виборі приманки для літньої щуки, потрібно враховувати наступне: чим тепліше стає вода, тим гра приманки, повинна ставати більш млявою.
І якщо на початку літа, більше підійдуть приманки з активною грою і з великою швидкістю проводки, то до піку самої спеки, щука буде віддавати перевагу вялоіграющім приманок, які видають не надто високочастоних коливання.
Якщо розглядати воблери, то для початку літа, краще по щуці працюватимуть різні кренки, шеди. Тобто ті приманки, які дають, на всіх швидкостях проводки, стійку гру, з невеликою амплітудою але з високою частотою. Добре можуть працювати на початку літа і обертові блешні і великі віброхвости з твістерамі.
З настанням спеки, ситуація з грою і типом приманок для лову щуки, може помінятися. Якщо для глибин, це не настільки відчутно, і чудово будуть продовжувати працювати воблера типу ШЕД, то для мілководдя ситуація з робочими приманками може помінятися. Тут у всій красі проявляються гідності твічіногвих воблерів, які дають велику амплітуду але низьку частоту коливань. Мабуть, чим більше приманка буде зависати в товщі води, тим краще. З цими пов’язано перевагу щуки в середині літа, до м’яких приманок, які мають широке тіло. Віброхвости такого типу, довше опускаються на паузі, ніж це відбувається з твістерамі або узкотелого віброхвости.
До кінця літа, починають працювати за щуці, вже як приманки з власної активної грою, так і воблера твічінгового типу. І чим швидше йде охолодження води, тим менш перебірлива стає щука. До кінця літа, початку осені щука починає атакувати приманки самого різного типу і вже можна підключати блешні, що коливаються. Хоча, час блешень, що коливаються, наступить набагато пізніше.